Altın Takılar Nasıl Temizlenir?

Altın Takılar Nasıl Temizlenir?

Altın Takılarınızı Bu Yöntemlerle Temizleyin

Altın takılar kadınların vazgeçilmezidir. Yüzükten küpeye, küpeden bilekliğe her çeşidi ve rengi mevcut.

Fakat bazı ürünler kararma yapabiliyor. Kararan ürünler şıklığından ödün vermeye başlıyor. İsterseniz bu ürünleri kuyumcuya verip temizlemelerini isteyebilirsiniz. Dilerseniz de evde kendiniz temizleyebilirsiniz.

Altın temizlemenin ilk yöntemi tuz ile temizlemektir. Bunun için yapmanız gereken bir tencereyi alüminyum folyo ile kaplamaktır. Daha sonra içine su dökün ve bir tutam tuz atın. İçerisine altınlarınızı atın ve kaynatın. Altınlarınız ilk günkü gibi tertemiz olacaktır. Tencereyi folyo ile kaplamanızın sebebi ise altınların direkt olarak bir metalle temas etmemesi gerektiğindendir.

altin-bu-sefer-petrol-ile-dusuyor

Bulaşık deterjanı da oldukça etkili bir yöntemdir. Yine aynı teknikle yani tencereyi alüminyum folyo ile kaplama tekniğine bağlı olarak suyun içine bulaşık deterjanı ve tuz koyun. 5 dakika kadar kaynatın. Kaynattık sonra altınlar pırıl pırıl olacaktır.

Amonyakla da altınlarınızı temizleyebilirsiniz. Bir bardağa amonyak doldurun ve içine altınlarınızı atın. Biraz beklettikten sonra çıkarıp sıcak suyla yıkayabilirsiniz. Sonuç harika olacaktır.

Altınlarınızı yılda bir temizlemek yerine düzenli temizlerseniz daha temiz olacaktır. 2-3 ayda bir sabunlu su yapın ve kullanmadığınız bir diş fırçası ile altınlarınızı ovarak, fırçalayarak temizleyin daha sonra yıkayın. Yıkadıktan sonra da kulak çubuklarıyla kenarlarını, köşelerini kurulayın. İşlem bu kadar.