Aile kavramına inanıyor musunuz?

Aile kavramına inanıyor musunuz?

Aile bireyin mutluluğu için son derece önemlidir. Kişini kendini ait hissettiği bir aileye sahip olması öncelikle hayata karşı daha güçlü bir duruş sergilemesi için gereklidir. Ait olma, insani ihtiyaçlardan biridir ve aile kurmak son derece önemlidir. Aileye sahip olmak ve bunun değerini bilmek içinse icraat gerekir.

Sözde herkes ailesine düşündür, kıymet bilmek ise çok başka!

Aile kavramına inanan kişi ailesini hayatının merkezine koyacaktır. Ailesi her şeyden önce gelecek, maddi ve manevi gücünü ailesi için kullanacaktır. Aile olmayı öğrenmek, aile olmak için mücadele etmek gerekmemelidir, sevgiyle tüm bunları içgüdüsel olarak yapmanız gerekir.

Bir aileniz varsa fedakarlık yapmanız gereken sevgi bağlarınız var demektir. Aile asla yük olarak görülmemelidir. Ailenizi yük olarak değerlendirmemelisinizdir. Çünkü aile sevgiyle bir arada duran insanlar demektir, zorunluluk bir aileyi bir arada tutuyorsa o aile gerçek bir aile değildir. Ev arkadaşıdır sadece.

Ailenizin değerini bilerek, ailenizden ne istediğinizi ve onlara ne vermeniz gerektiğini bilerek güzel bir yaşam kurabilirsiniz. Bu yaşam ailenin değerini bilen insanlardan oluştuğunda ise gerçekten mutlu bir insana dönüşürsünüz.

Aile kavramına inanan biri olarak evliliğie bakışınızda bu anlamda önemlidir, çekirdek aile kurmanın değerini bilerek ikili ilişkilere girmeyi seçiyorsanız, iyi bir aile kurmak için donanımızın olması gerektiğinin de farkında olmalısınız.