1 Dakika İçinde Uykuya Dalmanın Yolu

1 Dakika İçinde Uykuya Dalmanın Yolu

Bu Çok Basit Yöntemle Hemen Uykuya Dalın

Uykusuzluk ne yazık ki günümüzün en büyük sorunlarından biri. Bütün gün ekranlara bakmak, uzun saatler çalışmak, stres, günlük sorunlar ve daha birçok şey uykumuzu olumsuz etkileyebiliyor. Kimi zaman yatmadan önce ılık süt içmek ya da sıcak bir duş almak bile işe yaramıyor. Ama bu basit yöntem imdadınıza yetişecek!

4-7-8 Yöntemi

“4-7-8” yöntemi, yatağınıza yatar yatmaz uykuya dalmanızı sağlayabilir. hem de bütün gece bebekler gibi uyursunuz. Bu yöntem nasıl mı uygulanıyor? Çok basit: 4 saniye boyunca burnunuzdan nefes alın, nefesi 7 saniye boyunca tutun, 8 saniye boyunca ağzınızdan verin. Saniyeleri içinizden sayarak tutun. İşe yaramaz gibi görünse de mutlaka deneyin. 1 dakika içerisinde uyuya kalacaksınız.

Nasıl İşe Yarıyor?

Bu yöntem nefesinizi sakinleştirici bir ilaç gibi kullanmanızı sağlıyor. Nefesinizi 7 saniye tutup sonra da ağızdan ve yavaşça verdiğiniz için kalp atışlarınız ister istemez yavaşlıyor, bu da stres seviyelerinin düşmesine ve vücudunuzun uyku vaktinin geldiğini kavramasına yol açıyor. Hem yoga ve nefes uzmanları hem de uykusuzlukla ilgilenen tıp doktorları yöntemin işe yaradığı konusunda hem fikir. İlk yaptığınızda alışık olmadığınız için nefessiz kalabilir, çabuk nefesler almak isteyebilirsiniz, ama bu yanlış! Yöntemi anlatıldığı gibi uygulayın ve sonuçlarına inanamayacaksınız. Bebekler gibi mışıl mışıl uyuyup, enerjik ve güne hazır bir şekilde uyanacaksınız…