Zeytinyağı sağlıktır!

Zeytinyağı sağlıktır!

Hayatınıza kaliteyi, sağlığı ve şifayı çağırmak istiyorsanız öncelikle mutfağınıza zeytinyağından başka yağ kullanmamalısınız. Bütün damar hastalıklarının ilk nedeni çiçek yağlarıdır. Zeytinyağı, damarlarınızın tıkanmasını engeller, hücrelerinizi yeniler. Damar tıkanmaları, damar sertleşmeleri ve dolaşım sistemi sorunları kalitesiz yağ yüzünden yaşanır.

Zeytinyağı tüketin, gerisini merak etmeyin!

Kilolu dahi olsanız zeytinyağı tükettiğiniz için sağlık sorunlarınız olmaz. Yanlış bilinen bir gerçek, kalp ve damar sağlığı sorunlarının kilolu insanlarda olduğu yönde. Fakat gerçekte kalitesiz yağ tüketmeinin damarları tıkadığını bilmiyoruz, yeme içme düzeni yani çevresel faktörler damar hastalıklarına davetiye çıkaran en büyük neden.

Damarlar nasıl tıkanıyor?

Damarların iç çeperi yağ kalıntıları ile doluyor, iç damar tıkantığında ise kan akışı engelleniyor. Kan akışı hızı iç çeper yırtığında kalkmalar ve dolayısı ile damar içi bombeler meydana getiriyor. İç çeper yırtıldığında ise balon etkisi ortaya çıkıyor. Kalbe yakın, beyine yakın damarlarda meydana gelen bu tüm durumler ölümcül neticeler getirebiliyor.

  • Zeytinyağı gençleştirir.
  • Cildinize sürdüğünüzde cildinizi nemlendirir ve en sağlıklı bakım kürüdür.
  • Saçınıza, saç köklerinize ve saç derinize uyguladığınızda saçlarınızı güçlendirir.
  • Sadece zeytinyağı tükettiğinizde çok daha sağlıklı ve genç olursunuz.
  • Sızma zeytinyağını soğuk olarak yani salatalar ve mezelerde, riverive zeytinyağını yemeklerde kullanmanız gerekiyor.