Yüzüne asit atılan çocuk davasında “yürek burkan” iddianame

Ataşehir’deki ünlü bir lokantada geçtiğimiz Ekim ayında 3 yaşındaki çocuğun üzerine asitli madde attığı gerekçesiyle tutuklanan Cihan Araçman hakkında, “Çocuğu ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme” ve “Bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma” suçlarından toplamda 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 12 sayfalık iddianamede, mağdur Y.K.’nin, şüpheli Cihan Araçman’ın yeğeni olduğu, diğer mağdur çocukları E.E. ile B.Ö.’nün de olayın gerçekleştiği yerde bulunduğu ifade edildi.
Olayın meydana geldiği 17 Ekim 2015 tarihinden birkaç gün önce söz konusu restoranın güvenlik kameralarının arızalandığı belirtilen iddianamede, güvenlik kameralarının arızalanması ile eylem arasında ilgi bulunup bulunmadığının tespit edilemediği dile getirildi.
“KİMYASAL MADDEYİ HEDEF GÖZETEREK ATTI”
Olay tarihinde Cihan Araçman ve eşinin, söz konusu restoranda akrabalar arasında bir akşam yemeği düzenledikleri kaydedilen iddianamede, yenilen yemek sırasında da mağdur Y.K.’nin restoranın oyun alanında oynadığı ifade edildi. Araçman’ın yemek sırasında birkaç kez çocukların oyun alanına gittiği aktarılan idianamede, mağdur Y.K.’nin bisiklet üzerinde bulunduğu sırada, Cihan Araçman’ın “sülfürik asit” olduğu belirlenen yakıcı ve aşındırıcı kimyasal maddeyi, mağdur çocuğun ağız ve burun bölgesini hedef gözeterek yakın mesafeden tazyikle sıktığı anlatıldı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.