Yüzücü kulağı hastalığı nedir?

Yüzücü kulağı hastalığı nedir?

Yüzücü kulağı hastalığı nedir?

 

Kulak hastalıkları son derece ağrılı ve bir o kadar yaşam kalitesini düşüren hastalıklardır. Yaşam kalitesini düşüren ve yüzücülerde sıklıkla yaşanan bu sorun, kulağa su kaçması sonucunda yaşanan ağrılı bir hastalıktır. Kulak yoluna kaçan su bir süre sonra su içerisinde bulunan bakteriler nedeniyle kulak yolunda iltihaba kadar giden sorunlara neden olur. Bu hastalığı önlemek için mutlaka kulak tıkaçı kullanmak gerekir.

Küçük çocukların banyo yaparken kulaklarına su kaçması da aynı sorunu tekrar tekrar yaşamasına neden olur. Yetişkinlerin de benzer problemle sık sık karşılaştığını ve kulağa su kaçırma sorununun gerçek bir problem olduğunu sizlere söylemek istiyoruz. İşitme duyusunda ciddi kayıplara neden olacak denli güçlü bir hastalık olan kulağa su kaçması hastalığı yani yüzücü kulağı hastalığı, tedbir alınabilinmesi mümkün, bu nedenle gerek duş alırken gerekse yüzerken kulak tıkaçı kullanarak bu hastalıktan korunmanızın olası olduğunu bilmelisiniz.

Çocukların eğitim öğretim döneminde herhangi bir hastalık nedeniyle okuldan uzak kalmaları ciddi bir sorundur. Bu nedenle çocukların okuldan uzak kalmaması gerekir. Gerek kulak rahatsızlığı gerekse nezle gibi nedenlerle okuldan uzak kalmaları eğitimleri açısından önemlidir. Çocukların daha az bu tür hastalıklarla maruz kalması, anne babaların dikkat etmesi gereken bir görev. Anne ve çocuk sağlığı ile ilgili bilgilere kaynak sitemizden ulaşabilirsiniz.