Yüz kremi nasıl seçilir?

Yüz kremi nasıl seçilir?

Yüzünüz için her ürünü kullanmmalısınız. Yüzünüze iyi gelecek olan yüz kremini seçerken öncelikle cildinizi tanıyor olmanız gerekir. Yaş kriterine göre önerilen yüz kremleri, aslında cilt tipi baz alınarak seçilmelidir. Cildiniz yaşlı veya daha genç olabilir. Cildiniz karma ise öncelikle nemlendirici ama yağlandırmadan bunu yapan bir ürün seçmelisiniz. Cildinizin kuru olması halinde mutlaka yağlı kremleri tercih etmelisiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cildinizin fazla yağlı olması sivilce ve siyah noktalara fazla kuru olması da erken kırışıklıklara neden olacağı için önemlidir.

Tercih edeceğiniz krem cildinizin dengesini bozmamalı

Örneğin kuru cildi olan kişiler aşırı yağlandıran ürünler kullanırsa cilt tipi yağlıya dönüşür ve dolayısı ile siyah nokta, sivilceler, açık gözenekler gibi problemlerle karşı karşı kalır. Cildini aşırı derecede kuru tutan ürünler kullanan kişinin de kırışıklık problemi yaşaması muhtemel.

Bu nedenle ürün seçerken mutlaka öncesinde tester kullanmanız gerekir. Tester, iki ya da üç günlük kullanım sağlamalıdır. Bu sayede ürünün ihtiyacınıza cevap verecek nitelikte olup olmadığını bilerek satın alabilirsiniz.