Yurt dışında okumanın zorlukları

Yurt dışında okumanın zorlukları

Yaz dönemini iyi bir dil kampında geçirmek isteyen gençlerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de iletişimsizliktir. Grup arkadaşları ile anlaşamıyor olma, yaşıtları ile iletişim kuramıyor olma gençlerin en büyük problemlerinden biri olarak dikkat çeker. Yurt dışında yalnız kalmak, sosyalleşemiyor olmak kendinizi büsbütün daha kötü hissetmenize neden olur. Bunun önüne geçmek içinse önce kendinize güveniyor olmanız gerekir.

Gençler özgüvenli olmalı, kendine güvenmeli

Hayatın büyük bir mücadele olduğunu bilmelisiniz. Gençlik döneminin ise iyi hatıralarla dolu olması gerekir. Üniversite, dil kampları ve daha birçok şey gençlik döneminin hakkını vermeniz içindir. Kendinizi iyi hissetmeli, kalıcı dostlukları kurmayı başarmalısınız. Eğer kendinizi mükemmel hissetmek istiyor, yurt dışında yalnız kalmak istemiyorsanız öncelikle özgüveninize yatırım yapmanız gerekir.

Herkesin sizin gibi çekinceleri olacaktır, vardır da. Fakat insanlar bu çekinceleri aşmayı başarıyor, siz neden kendinizi insanlardan çekiyorsunuz? Gençlik döneminin hakkını vermek, bu günleri güzel anılarla doldurmak varken?