Yıllanmış ilişkilerdeki asırlık sorunlar!

Yıllanmış ilişkilerdeki asırlık sorunlar!

İnsanlar öncelikle gerçekten sevdikleri kişilerle evlenmeli çünkü yıllara meydan okurken size yardım edecek en büyük kozunuz aşkınız. Aşk büyük bir jokerdir, bu jokeri mutlaka değerlendirmeniz gerekir, aşk olmadan olmaz çünkü karşınızdaki insanı başka türlü asla tölere edemezsiniz. Aşkın size katacağı değer, sabrınızdır. Her insanın hataları olur, her insanın kusurları da vardır. Bunları görmezden gelmek değil bunları bilerek bunları kabul etmek için aşk elinizdeki en büyük güç. Bu nedenle aşk olmadak evlilik, evlilikte sabır olmadan huzur olmaz.

Yıllanmış aşkların asırlık sorunları içerisinde aşksızlık gelir. Bir başkasına aşık olan ama başkası ile evlenen, evliliğin uzun sürmesinde aşkın değil nasıl olsa bir şekilde evlenmem gerekiyordu mantığı.. İşte bu mantık asırlık evliliklerde mutsuzluğa neden olur. Kadının, erkeğin mutsuzluğunun altında bir başkasına duyulan aşk yatar.

O ulaşamadığınız, sahip olamadığınız insan daha da kıymetlenir!

Aşkın sınırsız, uçsuz bucaksız gücü ulaşamadığınız insanla daha bir büyür. Evliliğinizde önceleri görmezden geldiğiniz sonrasında ise aklınızdan çıkaramadığınız bir sorun haline dönüşür. Evlilikler, mutlu değilse altında başkasına duyulan aşk vardır.

Evlenmeye karar verdiğiniz insanın geçmişinde unutamadığı biri olduğunu fark ettiğinizde vazgeçin. Çünkü geçmişte kalan bir hatıra ile savaşamazsınız, o hata yapmaz ama siz yaparsınız. O eskimez, eksilmez ama siz eksir ve azalırsınız. O her zamn değerlidir, akıldadır ama siz tükenirsiniz.