Yaz tatilinde güne mükemmel başlayın!

Yaz tatilinde güne mükemmel başlayın!

Öncelikle pozitif düşünmeniz gerektiğini bilmelisiniz, hayat her gün yeni şansla başlıyor. Devam ediyor, her gün gençleşiyor güzelleşiyor ve hayattan keyif alıyorsunuz. Bu düşünceyi beyninizin bir köşesine sabitleyin sonrasında ise her güne güzel başlamanın çok özel sırlarını bizden öğrenebilirsiniz! Akşamları uyumadan önce bir iki yöntem size sabahları daha mükemmel görünme ayrıcalığı verecektir. Yağlı bir cildiniz varsa bu cildi korumak için dengeli bir şekilde yağlılık hissini ortadan kaldırmanız gerekir. Bunun için öncelikle akşamları gül suyu, beyaz kil veya pudra kullanabilirsiniz. T bölgesine bu maskeyi uygulayın, dabaha kadar bekletin ve sabah bebek gibi bir cilte uyanın.

Akşamdan uygulayacağınız bir diğer bakım ise salatalık, kivi ve kiraz! Uyumadan önce bir saat güzelliğinize ayırın. Saçlarınızı bebek yağı ile tarayın, yüzünüze kivi, kiraz, salatalık bulabildiğiniz C vitamini ve antioksidan içeren meyvelerden maske yapın. Maske en az 40 dakika beklemeli. Sade su ile yıkayın ve sabah nasıl uyandığınıza inanamayacaksınız!

Göz altı torbaları yüzünden sabahları aynaya bakmak istemiyor musunuz?

Her konuda olduğu gibi bu konuda da pratik çözümü yine kadınlar dünyası adresinden öğreneceksiniz.. Çay kaşığı! Metal çay kaşığı soğuk olmalı ve göz altı torbalarına sabahları uygulamalısınız. Buzdolabında bekletebilirsiniz, şişlikler anında inecektir.