Yaz şampuanı nasıl olmalı?

Yaz şampuanı nasıl olmalı?

Yazın tercih edeceğinz şampuan mutlaka saçlarınızın kurumasını engellemeli bu nedenle hassas saçlar için nemlendirici özellikteki şampuanları kullanmanız gerekir. Saç bakımında özellikle dikkat etmeniz gereken detay, saç derinizin kurumamasıdır. Saç derisi o denli hassastır ki, ne çok yağlı ne de çok kuru olmamalıdır. Çünkü saç kökleri çabuk küser, tıpkı saç uçları gibi.

Saç önemli bir aksesuar dolayısı ile saçlarımıza iyi bakmak zorundayız!

Saçların sağlıklı olması kadar boyalı saçların rengini korumak da önemlidir. Boyalı saçların kuruma ihtimali daha fazla olduğu için daha itinanı şampuan seçilmelidir. Saç maskelerinin de yaz döneminde iki günde bir uygulanması gerekir.

Saç uçları için saç kremini her banyoda kullanmalısınız!

Yaz aylarında günde bir defa çoğu kere günde birkaç defa saçlarımızı yıkama ihtiyacı hissedebiliyoruz. Saçların sık yıkama ile zarar görebileceğini bilmeli, buna göre sık yıkanan saçlar için şampuan tercih etmelisiniz.

Saç bakımını yaz döneminde ihmal etmemenizi öneririz. Saçlarınız haftada bir kere defne sabunu ile yıkamanızı ph dengesi açısından gerekli olduğunu bilmenizi istiyoruz. Saç derinizin sağlıklı olması ve köklerin sağlıkla beslenmesi için saçınızı yıkarkan saç derinize masaj yapmanızı öneriyoruz.