Yaz döneminde tırnakları nasıl güçlendiririz?

Yaz döneminde tırnakları nasıl güçlendiririz?

Güçlü tırnaklara sahip olmak için öncelikle keratin bakımı uygulamanız gerekir. Kozmetik dükkanlarında satın alabileceğiniz sıvı keratin ile tırnaklarınıza bakım uygulayabilirsiniz. Bunun dışında limon yağının da tırnakları güçlendirici etkisi olduğunu bilmenizi isteriz. Tırnağı güçsüzleştiren deniz suyu, oje gibi unsurları doğru değerlendirmelisiniz. Örneğin tırnaklarınızı 3 günden fazla ojeli tutmamalısınız. Hava almasını sağlamanız için 3 günde bir temizlemeniz ve en az bir gün hava almasını sağlamanız gerekir. Tırnaklarınızın uzun süre denizde kaldığınızda yumuşamasını engellemek içinse deniz sonrası limon yağı sürmeniz gerekir.

Sağlıklı tırnaklara sahip olmanın ayrıcalığını bakımlı ellere sahip olmanın güzelliğini yaşamak istiyorsanız tırnaklarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Bir kadının güzelliğini tamamlayan en önemli detaylardan biri olan eller, bakımlı olduğunda kadının kendine olan güveni de artar.

Kendine güveni olan bakımlı kadının elleri güzel olmalıdır!

Ellerinizle gurur duymak istiyorsanız öncelikle bakımınızı eksiksiz yapmanız gerkeir, manikür yaptırarak tırnaklarınızın daha biçimli görünmesini sağlarsınız. Manikürün en önemli özelliği hijyendir. Kendi manikür aletlerinizi kullanmanız bu anlamda önemlidir. Manikür yaptırırken ortak kullanımda olan manikür aletlerini değil mutlaka kendinize ait ve sadece sizin kullandığınız manikür aletlerini değerlendirmelisiniz.