Yaşlılıkla baş etme

Yaşlılıkla baş etme

Yaşlılığın artık bir şekilde tahammül etmeniz gereken bir dönem değil, iyi bir şekilde idare etmeniz gereken önemli bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Yaşlanan aile bireyleriniz için tahammüllü davranmanız gerekirken yaşlanan kişi siz olduğunuzda durumun ne kadar değişebileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Yaşlılığın ne şekilde geleceğinden size nasıl hissettireceğinden emin olmanız olanaksız. Çünkü yaşlılık sorunları size biz geliyoruz demezler, bir anda siz kendinizi daha genç hissederken gelirler.

Gerçek yaşlılık görünüm değil ruhun yaşlanmasıdır!

Bazen çok genç birinin bile aslında yaşlı birine dönüştüğünü görebilirsiniz. Bunu engellemek için deneyimlerden birşeyler anlamayı abartmamalı, insami duygularınızdan taviz vermemelisiniz. Çünkü insanı yönünüzü beslemeniz, merak duygunuzu sürekli olarak yenilemeniz gerekir. Merak sizi iyileştirir, genç tutar. Gençliğin sırrı merakı ve deneme isteğini kaybetmemektir.

Yaşlandığınızda size nasıl davranmalarını isterdiniz?

Bu soru canınızı sıksa da, cevabını şuan etrafınızdaki yaşlı aile bireylerinize uygulayarak verebilirsiniz. Evrene gönderdiğiniz bir mesak olarak bu davranışlarınızı değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ