Yaşamdan keyif alın, detaylara takılmayın

Yaşamdan keyif alın, detaylara takılmayın

Yaşadığınız güzel anların tadını çıkarmak, maddi sorunları abartmamak gerekir. Çünkü yaşam, yaşadığınız anlarda gizlidir. Yaşadığınız anların tadını çıkarmak adına yapabileceklerinizin sınırı olmamalıdır. En önemli servetinizin sağlık olduğunu bilmelisiniz, sağlık ve manevi huzur en büyük kazancınızdır. Yaşadığınız her olayda bunu gözetmelisiniz.

Örneğin, güzel insanlarla tanıştığınız bir gecede arabanızda küçük bir çizik oluşuyorsa bunu o gecenin bir kaybı olarak değil, tanıştığınız insanların güzelliğini düşünerek es geçebilirsiniz.

Bazı şeyleri hayatta es geçmeyi bilmelisiniz

Gerçek anlamda mutlu ve huzurlu olmak için bir takım şeyleri görmezden gelmeyi bilmelisiniz. Hayat, her zaman dört dörtlük değildir. Hayatın tadını çıkaran insanlar detaylara takılan insanlar değildir. Sizler de gerçek huzuru, mutluluğu ve sevgiyi yaşamak için öncelikle bu detayı bilmeli, hayatınızı bunun üzerine kurmalısınız.

Yaşamınıza aldığınız insanlarda aynı şekilde mutlu insanlar olmalıdır. Mutlu insanları hayatınıza aldığınızda nasıl mutlu olacağınızı da bilmiş olursunuz. Hayat, büyük bir keyif yolculuğudur. Bu yolculuktan keyif almayı başarmalısınız.