Yalnızlığınızın nedeni sadece sizsiniz!

Yalnızlığınızın nedeni sadece sizsiniz!

Yalnız kaldığınızı fark ettiğinizde bunun için bir suçlu aramak istersiniz. Suçluyu arayıp bulmak yerine kendi kendinize bakmanız, davranışlarınızı gözden geçirmeniz gerekir. İnsanların mı sizden uzaklaştığını yoksa sizin mi insanardan uzaklaştığınızı görmelisiniz. Ancak bu şekilde doğru adımları atabilirsiniz. Kendinizi önemsiyorsanız mutlaka doğru şekilde sosyalleşiyor olmanız gerekir. İnsanlar sosyal birer varlıktır,  sosyalleşmeyi başaramıyor olmak zor bir testtir.

Bu testi nasıl başarıyla geçebilirsiniz?

Doğru insanları seçerek, size hitap eden bir sosyal çevreye sahip olduğunuzda yalnız kalmanız gerekmez. Yalnız olduğunuzu hissetmemek için size uygun karakterlerdeki insanlara odaklanmanız gerekir.

Bu nedenle yersiz fedakarlıklar gereksizdir!

Çok fazla fedakarlık yapıyorsanız bunun karşılığını alamayacağınızı da bilmelisiniz. Çünkü insanlar sizinle iletişime girerken aslında bir alışverişe girerler. Bu alışverişten kazançlı çıkıyor olmayı önemserler. Sizler, insanlara bu fırsatı verdiğiniz sürece kullanılır, yalnızlaşırsınız. Bunu engellemek için aynı değerlere ve beklentilere sahip kişiler bir araya gelmelidir. Bu detaya dikkat ederek sosalleşiyor olmanız yalnız kalmanızı engelleyecektir.