Yalnız yaşayan kadınlar ve sorunları

Yalnız yaşayan kadınlar ve sorunları

Yalnız yaşamaktan korkmayın!

Kadınların yalnız yaşamaya hakkı vardır ancak erkek egemen toplum kadının tek başınalığına saygı duymaz. Kadını sürekli olarak kurallar çerçevesinde sıkıştırmaya ve bir erkekle birlikte yaşamaya zorlar. Babasına emanettir ya da eşine emanettir. Başımızda bir erkek olsun sözü işte bu erkek erkil toplumun empoze ettiği bir cümledir. Kadınlar bu fikirden kurtulmaıdğı sürece ve erkekler bu fikri akıllarından çıkarmadığı sürece yalnız yaşayan kadının sorunları da bitmeyecektir.

Kadın neden yalnız yaşamak ister?

Kadın yalnız yaşadığında evini istediği renklerde döşer, hayalindeki eve sahip olmak kadını mutlu etmeye yeter. Kadınların tek başına yaşama isteğini farklı nedenlere götürmek ahlaksızlıktır. Erkeklerin elinin kiri olan şeyin kadının alnında bir leke olarak görmenin gericilik olduğunu bilmelisiniz.

Yalnız yaşayan kadın nasıl karşılanır?

Küçük semtlerde, küçük şehirlerde yalnız yaşayan kadınlar rahatsız edilir. Büyükşehirlerde ise ise kadının özgürlüğüne saygı vardır. Önemli olan bu saygının her yerde olması gerektiğidir. Çünkü yalnız yaşayan kadınlar rahatsız edildiğinde, artan kadına şiddet haberleri nedeniyle kendilerine olan özgüvenleri düşüyor. Oysa bir kadın tek başına da gayet mutlu ve güvenli yaşayabilmelidir.

Kadına saygı toplumun dikkat etmesi gereken önemli bir konudur.

Bir toplumun modernliği o toplumun gelişmişliği kadına verdiği haklar ve saygı ile görülür. Toplumumuzda kadına daha fazla saygı duyulması gerekir. Daha iyi şartlarda yaşamanın her insan gibi kadınn da hakkı olduğunu kabul etmeli, kadına saygı konusunda erkek çocuklarını yine kadınların eğitebileceğini unutmamalısınız.