Yalnız kaldığınızı düşünüyor musunuz?

Yalnız kaldığınızı düşünüyor musunuz?

Yalnızlığı sevmeyin

Yalnızlığı hiç kimse tercih etmez, yalnızlığa itilir. Bazen etrafınızda insanların olması sizin yalnız olmadığınız anlamına gelmez. Her zaman kendinizi yalnız hissedebilirsiniz de ancak bu da gerçekte yalnız olduğunuzu göstermez. Gerçek yalnızlık, fikir olarak ve beklentiler olarak farklı düşüncelere sahip insanlarla birlikte olmak zorunda kalmaktır. Yalnızlığın bir lütuf olmadığını, yalnızlığı önemseyen ve iyi gösteren şeylerin aslında çaresizlikten başka birşey olmadığını bilmek önemli.

Yalnız kaldığınızı düşünüyorsanız bunun nedenlerini araştırmanız gerekir. Yaşadığınız nasıl bir yalnızlık? Ne tür bir yalnızsınız? Bu soruların cevaplarını bulduğunuzda yalnız kalmanız gerekmediğini, yalnızlığa neden olan şeyleri ortadan kaldırmaya çalışmanız, yaşam kaliteniz adına önemlidir.

İyi bir yaşam asla yalnız kalmadığınız bir yaşamdır

Sizi anlayan, gelecek beklentilerinizin aynı olduğu, sizi tedirgin etmeyen mutlu eden insanlarla birlikte olmanın yaşam kalitenizi yükselteceğini bilmelisiniz. Yalnızlığın size birşey katmayacağını da bilmeniz gerekir.

Yalnızlığın tanımını yaparak gerçek yalnızlık için gerçek nedenleri görmeniz ve bunları ortadan kaldırmanız gerekir. Mutlu bir yaşam için sizin gibi insanlarla birlikte olduğunuz bir yaşamı hedeflemelisiniz.