Vazgeçtiklerinizden pişman olmayın

Vazgeçtiklerinizden pişman olmayın

İlişkilerde bir tarafın karar vermesi ve uygulaması gerekir. Eğer ciddi şekilde kararlı olduğunuzu düşünüyorsanız vereceğiniz karar sizi asla pişman etmemelidir. Şöyle düşünmeniz gerekir, eğer karşınızdaki insan gerçekten iyi olsaysı size bu alternatifi asla düşündürmezdi. Eğer aklınıza bu seçenek geldiyse ve karar verdiyseniz mutlaka bunun olması gerekiyordur. Çünkü yaşamınızda hiç birşey boşu boşuna gerçekleşemez. Yaşamınızda karşınıza gelecek olan alternatifleri değerlendirmeniz, ilişkinin gidişatı üzerine kafa patlatmanız hayatı yönlendiriyor olmanız gerekir.

Her vazgeçiş gerçekte bir başlangıçtır!

Kararlarınızın arkasında durmanız gerekiyor. Kararlarınızın arkasında durarak aynı zamanda hayatınızı en iyi şekilde idame ettirmiş de olursunuz. Eğer yaşamınız için aldığınız kararları irdeliyorsanız şunu düşünün, geçmişe dönüp bu kararı almanızı gerektiren şeyi değiştirebilir misiniz? HAYIR o zaman bu kararın da değişmemesi gerekiyor. Ve düşünmemelisiniz.

Düşünemiyor musunuz? Düşünmeye arar vermeyi bilin!

Bazı şeyleri düşünerek değil düşünmeyerek mutlu olursunuz. Geleceğe bakmalı ve sadece gelecekle, karşınızdaki insanla ilgilenmelisiniz. Arkanızda bıraktığınız yıllarla, arkanızda bıraktığınız kişilerle değil. Çünkü arkanıza bakarak ileriye gidemezsiniz. Önemli olan gelecektir. Vazgeçişleriniz sizi gelecekte daha iyi kararlar almaya iter, geleceği inşa etmenin bir yolu da vazgeçmek özellikle vazgeçmeyi bilmektir. Pişmanlıkların mantıksızlaştığını fark edebilmektir.

Vazgeçmeniz gerektiği için vazgeçtiğinizi hatırlamalı ve asla geçmişe dönmemelisiniz.