Uykusuzluk kilo aldırıyor!

Uykusuzluk kilo aldırıyor!

İdeal kiloda kalmak için uyku düzeninizi korumanız gerekiyor. Çünkü metabolizma uykusuz kalındığında strese giriyor ve kalori yakma hızını düşürüyor. İnsan bedeni yaşam odaklıdır. Daha uzun süre kullanmak üzere enerjiyi saklama kapasitesine sahiptir. Az yediğinizde, az uyuduğunuzda bedeniniz kıtlık sinyali verir. Beyniniz enerjiyi saklamaya hazırlanır, enerji yakmanızı engeller. Dolayısı ile çok fazla enerji depolanır ve bu yağ hücrelerinin genişlemesi demektir.

Bedenimizdeki yağ hücrelerinin sayısı artmaz, hacmi genişler!

Yağ hücrelerinizi aldırmanın da kalıcı bir çözüm olduğunu düşünmemelisiniz. Çünkü bu defa olası bir stres alarmında bedeniniz olan hücrelerinizi genişletir, dolayısı ile son derece orantısız ve çok daha kötü bir durumla karşı karşıya kalırsınız.

Kilo aldıran bütün etkenlerden uzaklaşmak, ideal kilo ve ideal ölçüde olmak için uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Beyniniz, uzun süre kıtlık sinyali nedeniyle böbrek üstü bezlerinizde kortizon salgılanmasına fırsat verir.

Kilo almanın tek nedeni yemek içmek veya hareketsiz kalmak değildir. Tam tersine tüm bunlar kilo alma sinyaline neden olabilir. Bu nedenle ideal beslenme, ideal uyku ve düzenli hareket yani spor, kilo vermek için önemlidir.