Usb den format atmak

Usb den format atmak

Usb den format atmak

Bilgisayarınıza format atmanın bir sürü yolu var ama bu yollar arasında en iyi çözüm ve en akılcı olanı usb içersinden bilgisayarınıza format atmak.
Şöyle ki cd dvd ya da diğer kaynaklardan bilgisayarınıza format atmak hala çok geçerli bir yöntem olsa da usb den format her şekilde daha karlı ve akılcı bir yöntem.
Mantık çok basit öncelikle usb içersineişletim sistemini kurabilmeniz için gerekli birkaç ücretsiz yazılımı edinmeniz ve bilgisayarı kurmanız gerekmekte.Bununla birlikte bilgisayarınıza kurmak istediğiniz işletim sistemi de bilgisayarınız da mevcut olmalı.
Yardımcı yazılımlarla temizleyip sıfırladığınız usb belleğinize Windows kopyanızı yüklüyorsunuz. Bu olay aşama aşama internette resimli ya da videolu olarak anlatılmış durumda bunlara ve bu kaynaklara istediğiniz şekilde küçük bir araştırmayla ulaşabilir ve bu işlemleri gerçekleştirirken problem yaşamadan bu olayı gerçekleştirebilirsiniz.
Ve en sonunda bunu yaptıktan sonra bilgisayarınıza format atarken bilgisayarınızn boot yani başlama şekli olarak usb belleği gösterirseniz bilgisayarınıza çok kolay bir şekilde format atabilirsiniz.