Ülser nedir, nasıl anlaşılır? Mide ağrısı nasıl geçer?

Ülser nedir, nasıl anlaşılır? Mide ağrısı nasıl geçer?

Elma, muz ve şeftali mide dostudur!

Ülser ağrısı iki çeşittir, mide ağrısı ve bağırsak probmeleri olarak oraya çıkar. Kusma, bulantı, hazmedememe ve çeşitli problemler ülser belirtisi olarak kabul edilebilir. Ülserin normalde yaşanılan mide problemleri ile arasındaki fark acıkma hissi ile birlikte mide ağrılarının artmasıdır.

Endoskopi ile net teşhis koyulabilir, gastroloji uzmanlarına başvurarak ve doktor kontrolünde bu hastalığın teşihisi yapılmakta ve tedavisi için çeşitli ilaçlar verilmektir. Ancak yaşam şeklinizde değişilikler yapmanız da gerecektir.

Belirtleri nelerdir?

Yatarken rahatsız edecektir, yürürken rahatsız edecektir. Ancak Reflü ile ülser arasındaki ince çizgiyi ayırt etmek ve erken tanı teşhisin faydalarından istifade etmek için 1 haftadan fazla süren mide ağrılarında mutlaka uzman bir hekime görünmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Mide kanseri günümüzün en büyük problemlerinden biri!

Tüketilen hazır gıdaların mideye zarar verdiğini bilmek, asitli içeceklerden bir şekilde uzak kalmayı başarmak gerekiyor. Yaşam kalitesi açısından mide sağlığının çok önemli olduğunu bilerek hareket etmelisiniz.  Endoskopi tedirgin olunan bir teşhis yöntemi, halk arasında hortum yutturuluyor şeklide anlatılır. Ancak endoskopiyi hissediyor olmak mümkün değildir, günümüzde narkoz verilmeden uyutularak yapılan bu uygulama gerekli bir uygulamadır.

Mide ağrısından kurtulmak için Gastroloji randevunuzu almanız gerekiyor!

Mideden sonraki 12 parmak bağırsağının da endoskopi ile kontrol ediliyor olması, ağrısız sızısız bir uygulama olması tercih edilirliğini arttırmaktadır.