Tırnak mantarında çözüm nedir?

Tırnak mantarında çözüm nedir?

Tırnak mantarı sorunu tırnağınızı kaybetmenize hatta parmağınızı kaybetmenize kadar gidebilir. Ciddi bir sağlık problemidir. Mantar, zaman geçtikçe kurtçukların oluşmasına neden olur. Kurtçukların ayağı kemirerek parmağın enfeksiyon kapmasına ve kesilmesine kadar gidebilen sağlık sorunları yaşatır. Mantarı engellemek, öncesinde mantarın oluştuğunu erkenden fark etmekle mümkündür.

Mantar nasıl fark edilir?

Ayak mantarı tırnağın renginin sararması, kötü koku ve tırnağın kalınlaşması ile kendini belli eder. Tırnak mantarına viks sürmeniz başlangıç aşamasındaki mantarı yok edecektir. Viks, naneli yapısı ile aynı zamanda antibakteriyel bir kremdir. Viks, düzenli törpüleme tırnak mantarından kurtulmanızı kolaylaştırır.

İlerlemiş tırnak mantarında mutlaka aile hekiminize görünmelisiniz

Tırnağı, parmağı kurtarmak için mantar ilaçlarını düzenli olarak kullanmanız gerekir. Mantar, 3 ile 6 ay arasında kullanmanız gereken hap, sürmeniz gereken krem ve çeşitli ilaçarla tedavi edilir. Bu ilaçların düzenli kullanımı mutlaka ciddiyetle takip edilmelidir. Mantar, tüm vücuda dağıldığında çok daha büyük sorunlar yaşatabilir.

Ayak mantarı nasıl bulaşır? Bulaşıcı mıdır?

Ortak terlik ve ayakkabı kullanımı ile, havuz kullanımı ile, ortak jakuzi kullanımı ile mantar bulaşır. Ciddi bulaşıcı hastalıklardan biridir.