Taciz edilen, mağdur olan hep kadın!

Taciz edilen, mağdur olan hep kadın!

Bir Turizm firmasına ait bir otobüste yaşanan olayda muavinin cesareti, firmayı temsil eden çalışanın hizmet verdiği müşteri karşısında absurg bir durumda olması dolaylı olarak kadının bir şekilde yine taciz edilişini, mağduriyetini konuşuyoruz. Firma, genel anlamda ticari faaliyeti olan ve kar amacı güden bir kuruluş. Kadına saygısızlığı değil de, personelini eğiteceğini ima ederek ticari varlığını tehdit eden unsurları bertaraf etmeye çalışıyor olması, kadına verilen değeri ortaya yeterince koyuyor.

Kadın her yerde, her yaşta kadın!

Malesef kadına saygı duyan bir toplum inşa edemiyoruz, her kesimden herkesin kadın karşısında mutlaka kendini üstün, yetkin görmesini eleştirmedikçe, kadın olarak ayakta ve bir arada durmayı öğrenmedikçe herkes ve her şey tarafından varlığımızın bir şekilde tehdit edilmesine devam etmesini engelleyemeyiz!

Bugün mevzu bahis turizm firması yarın başka bir firma, sonraki günler başka biri.. Derken sürekli olarak kadının mağduriyeti mevzu oluyor, olacaksa bizler daha dik durmalı ve bir arada olmalıyız.

Ticari faaliyetlerine zeval gelecek endişesi ile personel eğitimine önem vereceğini, can ve mal güvenliğine önem vereceğini beyan eden  turizm firması, kadına saygı bağlamında tüm kadınlardan özür dileyip kadını yüceltmeyi tercih etmiyor. Genel geçer  müşterilerinden özür diliyor. Fakat burada müşterileri değil, kadın özür dilenecek hedef olmalıdır.

Bireyselliğimize saygı bekliyoruz, kadınlar olarak varlığımıza saygı duyulmasını inatla bekliyoruz!