Sürekli eklem ve kas ağrısı çekenler: Kas Erimesi

Sürekli eklem ve kas ağrısı çekenler: Kas Erimesi

Hayat standartınızın düştüğünü, yaşamızın her güne ağrı ile başlamaktan son derece zorlaştığını fark ettiğiniz gün tanı ve tedavi için adım atmanız gereken gündür. Herkesin dönem dönem böyle şikayetleri olabilir ancak bu şikayetlet bahar döneminde artar. Bahar dönemini zinde geçirmek için dikkat etmeniz gereken bir takım detaylar ve uymanız gereken kurallar vardır. Eklemlerinizde şişkinlikler oluyorsa eklem romatizması tahlilleri yaptırmanız gerekiyordur. Ancak düzenli kas ağrısı ile birlikte eklem ağrısı yaşıyorsanız öncelikle mevsimsel nedenler sonrasında ise aile geçmişiniz önem kazanır.

Ailenizde kas romatizması, eklem romatizması gibi hikayeler varsa bu hastalıkların genetik nedenlerle sizde de oluşabileceğini bilmelisiniz. Bir takım hastalıklar çevresel şartlarla gelişir bir takım hastalıklar ise nedensiz olarak genetik nedenlerle gelir. Önemli olan bu ayrımı yapmaktır.

Kas ağrısı beslenmenizde yanlışların olduğunu da gösterir. Kaslarınızı besleyen kalsiyum, eksiklik yaşamanız durumunda kramplar ve beraberinde kas ağrılarını da getirecektir.

Sağlıklı olmak, ağrısız bir yaşama sahip olmak için düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Kas erimesi hastalığına karşı nasıl önlemler alınır?

Kas erimesi genetiktir. Kadın taşıyıcıdır, erkekler hastalığı yaşar. Tekil göbeklerde, 1,3,5 görünür. Kalp kası güçsüzlüğü ile hastalar 20li yaşların başında vefat eder, tüp bebek tedavisini gerektiren bir durumdur. Hastalık taşımayan yumurtaları tespit etmek bu hastalığın taşıyıcıları için tıbbi zorunluluktur.