Soundcloud

Soundcloud

Soundcloud

Soundcloud birkaç sene önce myspace in yaptığı ve maalesef sürdüremediği devrimin bayrağını taşıyan bir müzik sağlayıcı sitesi. Myspace in facebookdan daha popüler olduğu günlerdeki başarısını aynen de sürdürmekte.
Myspace den daha kolay bir arayüze sahip olan soundcloud size yaptığınız kaydettiğiniz müzikleri yayınlayıp onu diğer müzisyenlerle ya da dinleyeci olarak orada bulunan insanlarla paylaşmanızı sağlıyor. Üye olunmadan da müzikler dinlenebildiği için gün içersinde popülaritenize göre binlerce kişiye ulaşmanız mümkün.
Ayrıca sevdiğiniz hayranı olduğunuz müzisyenlerin grupların da kendi sayfaları soundcloud içersinde olduğu için onlara da ulaşabiliyorsunuz mesajlarla ya da yorumlarla.
Eğer sadece dinleyici iseniz kendi playlistinizi oluşturup sevdiğiniz beğendiğiniz grupları o playliste ekleyebiliyorsunuz ve kendinizi ortaya öyle koyup insanların sizin müzik zevkinizden yararlanmasını sağlayabiliyorsunuz.
Ayrıca soundcloud daki şarkılarınızı diğer sosyal platformlar da paylaşıp daha fazla insanın size ve şarkılarınıza ulaşmasını sağlamanız son derece mümkün. Ve bu yolla yeni arkadaşlıklar kurup kendinizi müzik adına geliştirip gelecek için müziğe devamınız için bir altyapı sağlayabiliyorsunuz.