Sosyal arkadaş sınırınız nedir?

Sosyal arkadaş sınırınız nedir?

İnsanlar artık birbirleri ile iletişime girerken öncelikle sınırları belirliyor, sosyal medya arkadaşları veya gerçek arkaşlar bu anlamda sınırları bilerek hareket etmektedir. Gerçeklik ise burada söz konusu bile değildir çünkü tüm amaç sosyal arkadaç çervesini geniş göstermek ama az sayıda insanla muhatap olmaktır. Eğer sosyal çevrenizdeki insanların tamamı ile iletişimi sürekli devam ettirebiliyorsanız, özel zamanlarınız yok demektir.

Sosyal medya hayatınızı yönetmesin

Sosyal medyanın hayatınızı ciddi anlamda yönlendirmesine izin vermemelisiniz, her yaptığınız şeyi her gittiğiniz yeri paylaşmanın sosyalleşmek olduğunu zannetmeyin. Sosyal medya gerçek sosyalleşme aracı değildir, birbirine birşeyleri gösterme gereği duyan insanların aynı hareketleri yapıp aynı tepkileri beklediği bir yerdir. Çünkü sosyal medya, kişilerin gerçek yüzlerini değil olmak istedikleri kişiyi gösteren bir mecradır.

Sosyal arkadaş sınırlarınız olmalı!

Paylaşımlarınızla, sosyal medyayı takip edişinizle amacınız belli olmalı. Çünkü insanlar asla sizi gerçekten takdir etmez. En fazla haset eder, haset eden kişiler kazanmak için sosyal medya kötü bir araçtır, mantıksızdır.