Sorumlulukların farkında olmak gerekir

Sorumlulukların farkında olmak gerekir

Her zaman için sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz gerekir, böyle davranarak değerli bir yaşama sahip olabilirsiniz. Her yaptığınız işin sonunu düşünmek her attığınız adımın sonunu düşünmek zorundasınız. Bugün aldığınız sorumlulukların hakkını veremediğinizde yarın şartlar değiştiğinde çok zor durumda kalabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle hayatınıza giren insanların değerini bilmeye, onlarla sorumluluk üzerine ciddi bağlar kurmaya çalışmalısınız.

Sorumsuz erkekler nasıl anlaşılır?

Aynı anda iki kadına birden sahip olmak isteyen erkek, iki kadının sorumluluğunu taşıyamayacağı için birbirlerinden habersiz şekilde sosyal hayatta eğlenceli taraflıar keşfedecektir. Ancak ilişki beklentisi olarak, sorumluluk ve netice olarak farklı şeylerle karşılaşılır, bu durumda hayata ve kendine verdiği değer ölçüsünde ilişkisine de değer verecektir.

Seçim yapması gerekirse?

Erkeğin çift eşlilik hayatında seçim yapması gerekirse nasıl davranacağını merak eden hayatındaki kadınlar öncelikle birbirlerini tanımak istemeyecek ama sonrasında merka edeceklerdir. Ekonomik özgürlüğü olmayan kadının, erkeğin hayatındaki bir oyuncak gib muamele görmesine tepki veremeyeceğini bilmesi son derece hazindir!

Çocukları erkeğin kucağına bırakıp kaçmak bir fikir! Ama ya sonra?

İşte tam da bu nedenlerden dolayı biz kadınlar erkekler konusunda seçici olmalıyız. Erkeklerin bizi zor duruma düşürmesine fırsat vermemeliyiz.