Siyah noktalardan nasıl kurtulunur?

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur?

Cildinizin görünümünü çirkinleştiren, yüz bölgesine sivilce oluşumuna neden olan, kaşıntı yapan ve kapatıclarla çözüm aradığınız siyah noktalardan evde kendi yapacağınız ekonomik maske ile kolayca kurtulabilirsiniz. Evde siyah noktalar için yapabileceğiniz iki türlü maske var, bunlardan birincisi domates suyu ve gliserin ile diğeri ise pakmaya ve limon kullanarak yapacağınız maskedir.

Siyah noktalar için domatesli maske

Bu uygulama için domatesi rendeleyin. Tülbentten geçirin ve yeni sıkılmış domates suyu elde edin. Sonrasında bu suya örneğin bir su bardağı domates suyuna 10 ml gliserin ekleyin. Bunu spreyli bir şişeye dökün ve gün boyu cildiniz kurudukça üzerine yenisini sıkarak ve yüzününüzü yıkamadan bu uygulamayı yapın. Domates maskesi yüzünüzü gerginleştirebilir, gün sonunda yüzünüzü yıkadığınızda siyah noktaların tamamen gittiğini göreceksiniz.

Siyah noktalar için pakmaya ve limonlu maske

Bir çay bardağına iki kaşık pakmaya ekleyin, çay kaşığı ile. Bunun üzerine taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Oranı göz kararı ayarlayın krem kıvamında olması gerekiyor. Ortalama 3 çay kaşığı limon suyu yeterli gelecektir. Bir nebze kabarır sonrasında karıştırarak krem haline getirirsiniz. T bölgesine uygulayın, 5 dakika bekleyin. Bu esnada kaşıntı hissedebilirsiniz elinizi sürmemeniz gerekiyor. Bol su ile durulayın, tertemiz bir cilde sahip olmak işte bu kadar kolay!