Siyah noktalara veda edin!

Siyah noktalara veda edin!

Güzelliğinizin en büyük düşmanlarından biri olan siyah noktalar özellikle sıcak havalarda çok daha artıyor. Sağlıklı görünüm kazanmak ve cilt güzelliğine sahip olmak için bu noktaları yok etmek gerekiyor. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki siyah noktaların varoluş nedeni gözeneklerinizin açık olmasıdır. Açık gözeneklerde biriken toksin zamanla oksitleniyor ve siyah rengi alıyor. Sonrasında ise sivilcelere neden oluyor. Bunu engellemek için gözenek sıkılaştırıcı maskeler, kremler kullanmak gerekiyor. Fakat ondan da önce siyah noktaları yok etmek gerekiyor.

Siyah noktaların düşmanı domates!

Piyasada satılan siyah nokta bantlarının işe yaramadığını bilmelisiniz, bu bantlar gerçekten felaket! Fakat domates bu konuda ideal! Gliserin damlası ve domates suyu ile siyah nokta oluşan bölgeye tampon uygulayın. Gün boyu uygulama yapın ve sonrasında yüzünüzü mutlaka bol su ile durulayın. Yüzünüzü limonlu su ile yıkayın, gözeneklerinizin doğal yollarla sıkılaştığını göreceksiniz.

Yaz boyu beyaz kil maskesi uygulayın, iki günde bir!

Akşamları, gündüzleri her zaman cildinizin yağlanmasından şikayetçi iseniz siyah noktalarınız da çok ise mutlaka beyaz kil maskesi uygulamanız gerekir. Akşamları uygulayın, gündüzleri ise aynısafa kremi sürerek dışarıya çıkın. Cildinizin nem ve yağ dengesini koruyacak olan bu rutin bakımlar sizleri siyah noktalardan kurtaracaktır.