Sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce izleri nasıl geçer?

Cildinizin pürüzsüz olamsı doğal güzelliğin ilk şartıdır, sağlıklı bir cilt izlerden ve lekelerden arındırılmış olan cilttir. Cildiniz için en iyi leke giderici bakım maskelerini evde kendiniz uygulayabileceğinizi biliyor musunuz? Sivilce izleri için etkili maske dönemi geride kaldı artık modern teknoloji bu konuda yardımcı!

Sivilce izlerinden kalıcı şekilde kurtulmak için öncelikle sivilcelerin neden oluştuğunu fark etmek ve sivilceleri oluşmasını engellemeniz gerekir. Akne izlerinin ömür boyu yüzünüzde olması cilt güzelliğiniz adına önemli bir sorundur.

Sivilce başlar başlamaz hemen antibiyotik tedavisi doktor gözetiminde başlanmalıdır denilirdir, ancak şimdi durum farklıdır. Sivilce sıkmak kesinlikle yanlıştır. Her an her yere dağılabilir bu nedenle asla sıkılmamalıdır. Bası yaratıp sıkıldığıda doku içerisinde kistlere neden olabilir.

Artık tıp dünyası peeling uygumaları, doğum kontrol ilaçları, uzun vadeli kortizonları vs bıraktı. Anladık ki bir kıl dbi iltihbı sürekli tekrar eder ve yeniler. Bu nedenle oraya inmek ve oradaki yağ bezesine müdehale etmek gerekiyor. Bunun için sivilceye özel dalga boylarına çalışan lazer ve radyo frekansları ile tedavi edilebilmektedir.

Merhemler ve diğer tüm etkenler artık rafta!

Sivilceli dönemi atlattınız ve geride izler kaldı işte bu dönemde önemli başarılı bir süreç gerektirir. Birkaç seans içerisinde radyofrekans karbondioksit lazer tedavisi ile izlerden kurtulmanız mümkündür. Cildin çanaklaşan görünümü kısa sürede düzeltilebilmektedir. Güneş ve doğum lekeleri dahil bu tedavi yöntemi cilt yenilendiği takdirde tüm sorunlar ortadan kalkabiliyor.