Sıcaklarla nasıl başa çıkılır?

Sıcaklarla nasıl başa çıkılır?

Havaların normalin üzerinde sıcak gidiyor olması özellikle kalp, şeker, tansiyon hastaları ile yaşlılar ve çocuklar için ciddi risk oluştumaktadır. Sağlıklı bir yaz dönemi geçirmek için öğle sıcaklarında asla dışarıda bulunmamalı, sağlıklı kapalı klimalı ortamlarda ve mulaka bol su tüketerek vakit geçirmelidir. Güneş sadece cildinize değil tüm organlarınıza zarar verecek güce sahiptir. Bu nedenle faydalı olduğu kadar zararlı olduğunu da bilmeli, buna göre gereken önemleri almayı bilemidir.

Aciller güneş çarpmaları ile dolup taşıyor!

Güneşten korunmayı bilmek ve bunu önemsemek gerekiyor. Gözlük, şapka, su tüketimi, gölgede durmaya dikkat etmek ve yoğrut özellikle tuzlu ayran yaz sıcaklarında kendimizi daha iyi hissetmemiz için önemlidir.

Kendinizi kötü hissettiğinizde mutlaka acile gitmelisiniz, sıvı takviyesi ile kendinizi daha iyi hissedeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü sağlık sorunları arasında en önemlilerinden biri olan güneş çarpması ve susuzluk ölümcüldür. Riskleri büyük olduğu için ciddiye alınmayı hak eden sağlık sorunlarıdır.

Sıcak havalar nefes alıp vermeyi de zorlaştırır!

Dolayısı ile astım hastalarının da sıcak havalarda son derece dikkatli olması gerekiyor.