Serdar Ortaç, sağlık durumuyla ilgili üzen bir açıklama yaptı

Serdar Ortaç, sağlık durumuyla ilgili üzen bir açıklama yaptı

Yaklaşık olarak üç senedir MS hastalığı ile mücadele eden Serdar Ortaç, yaptığı açıklamayla hayranlarını üzdü. Ortaç, hastalığı yüzünden çok acı çektiğini söyledi ve ekledi: “Dışarıdan iyi görünebilirim ama içeriden yanıyorum”

Şarkıcı Serdar Ortaç, katıldığı bir radyo programında özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Serdar Ortaç, sağlığı ile ilgili dışarıdan iyi gözükmesine rağmen aslında hastalığından dolayı çok acı çektiğini söyledi.
‘BİR ANDA YANA KAYIYORUM’

Ortaç, ‘Dıştan iyiyim; ama içeriden yanıyorum. Sanki çimentoyu, alçıyı belime dökmüşler gibi. Sahnede ‘Yaz Yağmuru’nu okuyorum mesela, hop, yana kayıyorum toparlıyorum kendimi devam ediyorum. Bu konserleri yapmazsan evde oturup kendimi yerim. O yüzden hiç önemli değil, atlatacağım bu hastalığı da” dedi.
MS HASTALIĞI NEDİR?
MS Hastalığı (Multipl skleroz), bağışıklık sisteminizin sinirlerinizi kapsayan koruyucu dokuya (miyelin) saldırdığı potansiyel olarak zayıflatan bir hastalıktır. Miyelin hasarı beyniniz, omuriliğiniz ve vücudunuzun diğer kısımları arasındaki iletişimi etkileyebiir. Bu durum sinirlerin kendisinde geri dönüşü olmayacak hasara neden olabilir.
Belirtileri etkilenen sinirlere ve hasarın boyutuna bağlı olarak oldukça değişkenlik gösterir. Şiddetli multipl skleroz hastaları yürüme ve net konuşma yetilerini kaybedebilirler. Multipl skleroz hastalığın başında teşhiş edilmesi zor bir hastalıktır çünkü genellikle belirtileri gelip geçicidir – bazen aylarca görünmeyebilirler.