Şeftali kalbe iyi geliyor

Şeftali kalbe iyi geliyor

Kalbin daha güçlü olmasını sağlayan potasyum şeftalide bolca bulunuyor. Şeftali, yaz döneminde bol bol tüketmemiz gereken bir meyve. Bu meyve sayesinde kalp kasını besleyen potasyumun etkilerinden istifade edebiliyoruz. Sağlıklı bir kalbe sahip olmak için spor yapmak değil, potasyum açısından zengin bir beslenme düzenine sahip olmamız gerekiyor. Bunun bilincinde olarak her yaz özellikle şeftali döneminde, mevsiminde bu meyveyi bolca tüketmeye gayret etmeliyiz. Şeftali, muz, patatates beslenmemizde mutlaka yer almalı.

Şeftali depresyonu da engelliyor!

Tıpkı muz gibi hoş kokuya sahip olan şeftali depresyonu da başarılı bir şekilde engelliyor. Psikolojik olarak kendimizi iyi hisstmemize neden oluyor. Kalp, damarlar ve tüm dolaşım sistemi için gerçek bir şifa deposu ola şeftaliyi özellike çocuklar ve yaşlılar bol bol tüketmeli.

Evrenin bize sunduğu meyveleri mevsiminde tüketerek sağlığa sahip olabilir, mevsiminde meyve tüketmenin o dönem ihtiyacımız olan vitamin ve minerallere sahip olmanın an kısa ve mantıklı yol olduğunu görmeliyiz. Sağlıklı yaşamak için mevsiminde meyve tüketin, şimdi şeftalinin tam zamanı. Bol bol tüketerek sağlığa kavuşabilir, daha zinde ve sağlıklı bir yaz dönemi geçirebilirsiniz. Sağlık, hazinedir. Bu hazineye sahip olmak için mevsim meyvelerine ağırlık verin.