Sahip olduğunuz şeylerin değerini biliyor musunuz?

Sahip olduğunuz şeylerin değerini biliyor musunuz?

Hayatınızdaki insanların değerini biliyorsanız, hayat daha keyiflidir. Hayat, sahip olduğunuz şeylerin değerini bildiğiniz sürece önemlidir. Kendinizi mutlu hissetmek için kayıplarınıza veya eksikliklerinize değil, sahip olduklarınıza odaklanmalısınız. Çok büyük kayıplar vermiş olabilirsiniz, çok büyük acılardan geçmiş de olabilirsiniz. Hayatınızdaki değer verdiğiniz bir çok şeyi kaybetmiş olabilirsiniz, nefes aldığınız sürece hayattan umudunuzu kesmemeniz gerekir. Sevgi, hayatın en büyük iyileştiricisidir. İyileştirici olarak sevgiyi her zaman kullanmanız gerekir. Sahip olduğunuz her şey, hayattan keyif alacağınız her şey sizin de yaşamınızda önemli görmeniz gereken detaylardır.

En büyük hata başkasının hayatındakileri değerli görüp özenmek ve mutsuz olmaktır!

Sadece sahip olduklarınıza odaklanın, hayat herkesi farklı türde imtihan ediyor. İmtihanın ne olacağını asla bilemezsiniz. Yaşamadan bunu tahmin edemezsiniz, hayatınıza dönem dönem dışarında bakmayı da başarmanız gerekir.

Sahip olduklarınızın değerini bilirken, hayatınızdaki insanların da bunun farkında olmasını sağlamalısınız. Çünkü hayatı zorlaştıran şeyler bunlardır. Bu zorluklardan bir şekilde uzak kalmayı başarmanız önemlidir. Bu, tercih meselesidir.

Haftasonunu birlikte geçirebileceğiniz sevdiğiniz insanlara sahipseniz, hayat sizin için çok daha güzeldir, bunu sadece siz başarabilirsiniz.