Ruyalar bilinçaltının dışa vurumu mu?

Ruyalar bilinçaltının dışa vurumu mu?

Gördüğünüz ruyaların çok saçma olduğunu veya neden böyle anlamsız ruyalar gördüğünüzü merak ediyorsanız, bilinçaltıızın yapamadıklarınızı ruyalarda karşınıza çıkararak bir nevi psikolojik rahatlama sağladığını biliyor musunuz? Ruyalarınızı yönetebilmenin mümkün olduğunu, uyku öncesi hazırlığın bilincinizin ruyalarda size daha iyi sahneler yaratması için önemli olduğunu bilmelisiniz.

Korkunç ruya görmenin anlamı nedir?

Güvensiz hissettiğinizin ve korumaya ihtiyaç duyduğunuzun, gerçek hayatınızda güvene yer veren ilişkiler kurmanız gerektiğini görmelisiniz. Gündelik hayatınızda yaşadığınız problemler karşısında rüyalarla beyninizin çözüm araması, beyninizin kendi kendini tamir etme içgüdüsünün bir ürünüdür. Unutma eylemi de beyninizin aklınızı koruma yöntemlerinden biridir.

Kötü olayları, kendinizi kötü hissettiğiniz anları beyniniz unutur. Çünkü bu anlar size zarar vermeye başlar. Aynı şekilde rüyalarınızın da psikolojinizi yönetmek adına yaptığı oyunlar vardır.

Gördüğünüz ruyaların bu nedenle mutlaka bir anlamı vardır, zannettiğiniz anlamda olmasa bile bilincinizin sizin için önemli sinyallere sahip olduğunu ve birçok ruyanızın da psikolojinizin olmasını istediği şeyler üzerine şekillendiğini bilmelisiniz.

Yol gösterici rüyalar metafiziğin konusuna girer, rüyaları bilimsel bir gözle incelemek mantıklı olacaktır.