Ruhunuz tedirgin mi?

Ruhunuz tedirgin mi?

Genç annelerin yaşadığı zorluklar arasında bebeklerin bağışıklık sistemi güçlenene değil yaşadığı ateşlenme ve çeşitli sağlık sorunları ilk sırada gelmektedir. Genç annelerin ruhu bu nedenle her zaman tedirgin. Uykusuz kalıyor olmanın yanında bir de bebeğinizin ateşleniyor olması sonu gelmeyen hastane ziyaretleri derken bunaldığınızı, sorunların hiç bitmeyeceğini düşünmeye başladığınızı biliyoruz. Aile kurmanın zor olduğunu bilerek bu yola girdiğinizi her zaman kendinize telkin ederek bu sürecin zorluklarına katlanmanız gerektiğini hatırlatıyorsunuz.

Çözüm nedir?

Sürecin içerisindeyken bunu atlatamayacağınızı düşünebilirsiniz ancak sizinle aynı sorunları yaşayan insanlarla bir araya gelerek bir şekilde genç annelerle iletişimde olarak yaşanılan zorlukların size özel olmadığını ve bir şekilde çözülebileceğini hissetmenizdir.

Bilmek ayrı hissetmek ayrı!

Bu nedenle bildiğiniz şeyleri hissedemiyorsunuz, sürecin zorluğunu da biliyrsunuz biteceğini de ama zorluğunu hissederken biteceğini hissedemiyorsunuz. Bebek yetiştirme konusunda ilk 3 yıl çok zordur. Bu zorluğun yerini tatlı duygulara bırakacağını düşünerek kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.