Röfle tercih etmeli mi?

Röfle tercih etmeli mi?

Saçlarınız tarınızı yansıtmalı

Röflenin farklı tonları olsa da en çok tercih edileni ve bilineni sarı röfledir. Saçlarınız sarıysa ve açık tonlar da sarı renk varsa saçınızda bu modeli yaptırmanız daha kolay olacaktır. Bu modeli yapmak için saç renginiz açılır ve saçınızın bir kaç ton açığı olan sarı tonlarında bir renkle ara ara saç tutamlarınız boyanır. Genelde büyük yaşlarda kadınlar tarafından tercih edilir. Genç yaşlarda bayanlar yaptırdığı zaman yaşını daha büyük gösterecektir. İnce tutamlar yerine daha kalın tutamlar halinde kalın röfleler tercih etmelisiniz.
Diğer saç renklerine göre saçı daha canlı daha gür gösterecektir. Her zaman saçın bir kaç ton açığı ara tonlar kullanılır ve saçlara ışıltı kazandırılır. Yaz aylarında yapılan saç her zaman röflenizin daha güzel tutmasını sağlar. Her zaman saçlarınızda geniş röfleyi tercih etmelisiniz. Saçlarınızın tepesinde koyu renk biraz daha açığa doğru uçlara doğru açık renk kullanmak saçınızda daha da ışıltı kazandıracaktır.

Bu işlemi evde kendiniz röfle setleri ile yapabilirsiniz.

Sarışın ve açık tenli bayanlara röfleli saç modelleri her zaman daha da güzel yakışacaktır. Dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kuaförünüzü iyi seçmelisiniz, bakım kremleri ile saçınıza bakım yapın, koyu kumral saça sahipseniz altın ya da ince kızıl çizgilerle renk katın, aralıkları çok sık olmasın, geniş aralıklar bırakın. Omuz hizasında olan saçlara daha yakışacaktır. Kâküllerinize de röfle yaptırmalısınız