Ramazan ayında beslenme nasıl olmalı?

Ramazan ayında beslenme nasıl olmalı?

Ramazan ayında ağır yemekler değil, haffi lezzetlerle beslenmek gerekiyor. Örneğin, yaz dönemine denk gelen ramazan ayı için en ideal çorba yoğurt çorbasıdır. Sık sık serinleten çorba tarifleri ile iftarınızı açabilir, öncelikle zeytin veya hurma ile orucunuzu açabilirsiniz. Evde hoşaf yapabilir, kuru meyvelerden yaptığınız hoşaf çeşitleri ile serinletecen içeceklerin keyfini sürebilirsiniz. Serinleten hoşaf tarifi için kırmızı kuru meyveleri kullanabilir, tarçın ve karanfil kuruları ile aroma verebilirsiniz.

Hafif yemek zeytinyağlıdır!

Et yemeklerini yaz dönemindeki ramazan ayı için kesinlikle kullanmayınız. Çünkü ağır gelecektir. Daha lezzetli ve daha sağlıklı yiyecekler tüketebiliyor olmak için mutlaka zeytinyağlı tarifleri denemeniz gerekir. Böylelikle uzun süre aç kaldığınızda yemek yerken ağırlık hissetmez, kan basıncınızı birden arttırmazsınız.

Yemeğe tatlı ile başlamayın, öncelikle su için

Bol su tüketimi önemli. Yaz meyvelerini bol bol tüketerek ihtyiacınız olan sıvı alımını dolaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Meyve salatası, hurma, zeytin, çorba ve zeytinyağlı çeşitlerinden oluşan iftar sofranız için en lezzetli tarifleri yemek kategorimizde bulabilirsiniz.