Peeling

Peeling

Peeling

Peeling  zaman ve iklim şartlarıyla kir ölü deriler ve başka şeylerle kaplanan derinin bunlardan temizlenmesi ve alttaki taze derinin ortaya çıkarılması için yapılan işlemdir.

Birkaç tane peeling çeşidi var bunlardan en popülerileri yüzeysel olarak yapılan,bir miktar derinliğe ulaşılarak yapılan peelingi,ve baya bir derine ulaşılarak yapılan peeling.

Bu uygulamalarla zaman ve iklim şartlarıyla oluşmuş kirli ölü deriler derinin üzerinden silinip atılır ve alttaki taze derinin ortaya çıkmasıyla deri son derece parlak yeni ve genç bir görünüme kavuşuyor. Peelingi işlemi duş sonrası gözeneklerin açıldığı zamanlarda yapıldığı zaman maksimum sonucu verir. Peeling yaparken göz çevresi ve dudak kenarları hariç her yere yapılmadır ve bunu da dairesel hareketler yaparak gerçekleştirmek gerekir. Çok güçlü baskılar içeren hareketlerden kaçınmak gereklidir.
Peeling i ilk kez yapacaksanız mutlaka kendinize uygun bir çeşidinden başlayıp bu işlemi ilk olarak yüzeysel olarak yapmanız tavsiye edilir bir anda derin peeling yaparsanız sağlıksız sonuçlara yol açabilirsiniz.