O’nun sorunlarından bıktım!

O’nun sorunlarından bıktım!

Erkeklerin sorunları dile getirmesini ve şikayet etmesini değil çözmesini bekleriz. Bu nedenle bizi sürekli olarak hayatındaki problemlerle yoran, bu sorunları bize anlatan anlatmanın ötesinde şikayet ediyor edası ile sürekli dilinde taşıyan erkekler biz kadınların hoşlanmadığı erkek tipidir. Bu özelliği erkekler gözünden de görmeli, şikayet eden kadın profiline sahip olmamamız gerektiğini fark etmeliyiz. Çünkü ilişkileri yoran ve yıpratan şeylerden biri de taraflardan birinin sürekli şikayet ediyor olmasıdır.

Kişinin sohbeti, hayatı görme şeklidir. Şikayet ediyorsa sürekli negatif şeylerle ilgileniyor algılarını bu yönde kullanıyor demektir. Hiç kimse etrafında negatif insan istemez. Hiç bir zaman negatifliklerle dolu bir dünyayı hayal etmeyiz, sevgilimiz neden negatif olsun ki?

Bu yönden bakmayı deneyin!

İnsanlar sizinle olmayı neden istesin? Onlara şikayetlerinizi, negatif düşüncelerinizi aktarın diye mi? Yoksa iyi bakit geçirmek için mi? Mükemmel insan profili çizemezsiniz elbette ama en azından dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getirecek naif özelliklere sahip olabilirsiniz öyle değil mi?

Pozitif olmayı önemseyin.