Onbinlerce PKK’lıyı Öldüren Teröristlerin Korkulu Rüyası Sarıkız Örümceği…

Onbinlerce PKK’lıyı Öldüren Teröristlerin Korkulu Rüyası Sarıkız Örümceği…

Evet şimdiye kadar gördüğünüz örümcekleri yaratıkları ve hayvanları unutun..
Bu örümcek bambaşka bir şey. Soktuğu kişinin soktuğu yer yarılıyor ve daha sonra o yarık büyüyor ve artık deri vs kalmıyor soktuğu yerden kesmek zorunda kalıyor aksi halde bu tüm vücuda yayılıyor.

Soktuktan sonra 1 gün içinde cerrahi müdahale yapılmazsa artık çok geç kalmışsınız demektir.

Binlerce pkk lı teröristi sokarak öldüren bir ALLAH ın azabıydı da ondan.

kuzey Iraktan Mardin’e kadar olan bölgede çoğunlukla olmak üzere TÜRKİYEnin hemen her yerinde görülen bu devasa örümcek sadece pkk değil malesef askerlerimizinde korkulu rüyasıdır,ama çok şükür ki daha sarı kızın sebeb olduğu bir mehmetçik şehadetine rastlanmamıştır.

DETAYLI BİLGİ

Van’ın Ağartı Köyü’nde yalancı örümcek olarak da bilinen ’Solifugae’ türü dev örümcek görenleri tedirgin ediyor.

Halk arasında et yiyen örümcek olarak bilinen türün zehirli olmamasına rağmen çok saldırgan olduğu ve güçlü çene yapısıyla et yiyebildiği belirtildi.

Geçen yıl ’Et yiyen örümcek’ olarak gündeme gelen ve paniğe sebep olan Solifugae türü örümcek, Van’ın Ağartı Köyü’nde görülmeye başlandı.

Bir köylü tarafından fark edilen ve bir kutu içinde saklanan Solifugae görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Güneş battıktan sonra ortaya çıkan ve çok hızlı hareket ettikleri ve sıçrama özellikleri bulunan Solifugae türü yalancı örümcekler, tediginliğe neden oldu.

Bacaklarıyla birlikte yaklaşık 15 santimetreye kadar ulaşan uzunlukları ve iri yapısıyla ürkütücü görüntüye sahip örümceklerin zehirli olmadığı belirtildi.

Bu türler üzerine araştırma yapan Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji ABD Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Lokman Kayci, Solifugae türünün halk arasında örümcek olarak bilindiği ancak, farklı bir tür olduğunu söyledi.

Görüntüsü itibariyle ürkütücü olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Kaycı, şunları söyledi:
“Genellikle gece karanlığında ortaya çıkarlar. Sıcak ve kuru arazilerde yaşarlar. Gündüz pek hareket edemezler. Çok saldırgan yapıları vardır. Güçlü çene yapısı nedeniyle et parçasını dahi koparıyorlar. Daha çok kelebek, fare, kuş leşleriyle besleniyorlar.”