Omurilik felci hakkında merak edilenler

Omurilik felci hakkında merak edilenler

Hayat kalitesini düşüren sağlıksız ve dolaylı olarak mutsuz bir yaşama neden olan omurilik felci, zannettiğinz kadar çok zor olan bir şey değil. Gündelik hayatın içerisinde dikkat etmediğimiz detaylar bizleri felç yapabiliyor. Örneğin, denize yüksek bir yerden atlamanın omurga için ciddi hasarlara neden olabileceğini bilmelisiniz. Bunun dışında fıtık oluşturan duruş bozukluklarının da omurilik felci için ciddi birer risk olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Felçlerden korunmak için omurga kaslarını güçlendirmelisiniz!

Hepimiz bizi ayakta tutanın ayaklarımız olduğunu zannediyoruz, omurgamız da değil! Kaslarımız. Bütüm vücudumuzu ayakta tutan tek şey kaslarımız. Kaslarımız güçlü olduğu sürece ayaktayız. Ayakta kalmak için de kaslarımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Omurilik felci başta olmak üzere iskelet sistemi, omurga hastalıklarından uzak durmak için öncelikle pilates yapmamz gerekir. Pilates kas sistemimizi güçlendiren tek spordur.

Yüzme, tüm kasları çalıştırı ancak plates kadar etkili değildir. Omurilik felcinden uzak durmak için kaslarınızı güçlendirin, pilates yapın.