Olumlama nedir?

Olumlama nedir?

Hayatı daha pozitif yaşamak ve çok daha iyi olaylarla karşılaşmak herkesin istediği şeydir. Fakat bunun için ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz, iyi ve mutlu olmak bunu seçmek ve istemekle alakalı olduğu kadar evrene doğru mesajı göndermenizle de ilgilidir. Hayatınız için sahip olmak istediklerinizi düşünün, pozitif cümleler kurarak olumlamalarınızı  her gün tekrar edin. Böylece evren sizin nasıl düşündüğünüzü, ne istediğinizi net bir şekilde anlayacaktır. Evrenin sizi anlamasına izin vermeli, düşüncelerinizi ne şekilde yönlendireceğinizi fark etmelisiniz.

Negatif cümle kurmuyoruz

Örnek vermek gerekirse, trafiktesiniz. Uzun bir yola çıkıyorsunuz ve hemen şöyle düşünüyorsunuz; kaza yapmayayım! Hayır bu yanlış bir olumlamadır. Çünkü negatif bir cümledir. Doğrusu şu şekilde olmalıdır, tüm yolculuğum boyunca mutlu, sağlıklı ve neşeliyim. Gideceğim yere huzurla varıyorum. Yolculuğum mükemmel geçiyor. Bu şekilde bir olumlama ile tüm yolcuğunuz için evrene mesaj göndermiş oluyorsunuz.

Çok istediğiniz şeylerin hemen olmasını mı istiyorsunuz?

Bunun için de kendi olumlamanızı kendiniz yapmalı, pozitif cümlelerle gün içerisinde dile getirmeli, içinizden söylemelisiniz. İstediğiniz şeyleri doğru şekilde dile getirdiğinizde oluş süresini hızlandırırsınız.

Her şey beynimizde!

Sitemizde olumlama türleri ile ilgili dönem dönem yönlendirici bilgiler bulabilirsiniz. Beyninizin gücünü hafife almamanızı ve son derece pozitif bir düşünce ile her şeyi başarabileceğinizi bilmelisiniz.