Olgunluk döneminde aşk

Olgunluk döneminde aşk

Hayattan beklentilerimiz her dönem değişiyor. Gençlik döneminde daha çok tutku ararken ileri yaşlarda güven ve huzur arıyoruz. Evliliğin, uzun süreli ilişkilerin sırrı ise bu beklentilere uygun şekilde değişimi kabul etmek. Asıl başarı ise ileri yaşlarda dahi heyecanı kaybetmemek. Bunun için ruhunuzu genç tutmanız yeterli.

Olgunluk döneminde aşk!

Artık daha fazla deneyim aramıyor, karşınızdaki insana güvenebiliyor olmayı istiyoruz. Fakat bazen bu da yeterli değildir. İlişkileri taze tutmak için birbirinizi yormamak, üzmemek, güveni suistimal etmemek gerekir. İnsanları birbirinden bıktıran şeyler bunlardır. Kendinize güvendiğiniz ölçüde karşınızdaki insana güven verirsiniz. Kendinizi sevdiğiniz ölçüde karşınızdaki insanı sevebilirsiniz.

Kendinizle barışın, hayatı yaşanabilir kılın!

Ne beklediğinizi, ne istediğinizi bildiğiniz sürece ne insanları ne de kendinizi yormazsınız. Kısa sürede en iyi ilişkiye sahip olamazsınız, emek vermeniz gerekir.

Emek vermekten kaçmayın, olgunluk döneminizde sizi anlayan ve birlikte olmaktan keyif aldığınız biriyle olmak için doğru ifade etme, ve anlama konusunda algılarınızı, farkındalığınızı en iyi şekilde kullanmayı başarmalısınız.

Olgunluk döneminizde karşınızdaki insanı analiz edebiliyor olmanız ve kendinizi ifade ediyor olmanız önemlidir.