Okula giderken yapılabilecek saç modelleri

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri

OKULA GİDERKEN YAPILABİLECEK SAÇ MODELLERİ

 

Çoğu zaman okula giderken aceleniz olur, saçınızı hızlı bir şekilde yapmak istersiniz. Kolay ve pratik okula giderken yapılabilecek saç modelleri ile siz de günü kurtarabilirsiniz.

Saçlarınızı düzleştirici ile düzeltin arkadan bir toka ile toplayın. Yine yanlardan küçük bir parça alın ve örün ördüğünüz saçı arkada küçük bir tel toka ile toplayın. Saçlarınızı düzleştirin saçınızın tepesinden at kuyruğu şeklinde toplayın ve topuz yapın. Kolay bir topuz yapmak için bir çorabın ucunu kesin ve içe doğru kıvırın işte size topuz tokası at kuyruğu yaptığınız saçların ucundan yaptığınız çorabı geçirin kalan saçlarınızı çorabın üzerinden geçirin ve topuz yapın tel tokayla tutturun işte size kolay topuz.

Tarzınız olsun!

Kahküllü bir saçınız varsa arkaya doğru tarayın kahküllere dokunmayın saçınızı at kuyruğu gibi toplayın fakat at kuyruğu olmayacak topladığınız saçı çevirin çevirin daha sonra saçınıza tel toka yardımıyla sıkıca tutturun ki çıkmasın. Yine saçınızı baş kısmından bir tutam alın ve çevire çevire yanlardan tutam alın dolayın dolayın tel tokayla arkaya tutturun ve yana doğru toplayın saçınızı ensenizde topladığınız saçınızı küçük bir topuz yapın. Yine tepeden topuz yapabilirsiniz saçınızı başınızın üzerinden bir tutam alın ve bu tutamı biraz kabartarak kafanızın üzerinden tel tokayla tutturun. Daha sonra toplayın arkanızdan bağlayın ve tel toka yardımıyla topuz yapın. Saçınızı arkadan sıkıca toplayın ve topladığınız saçınızın hepsini örün ve topuz tokasını geçirin tel tokayla toplayın.