Öğrencilerden Tacizci Öğretmene ‘Yeter Hocam Yeter’

Bağcılar’da bir lisede yaşanan skandal taciz olayının Mağdurlarından A.Y., sanık müdür yardımcısı S.A.’nın kendisini odasına çağırdığını, cinsel içerikli konuşmalar yaptığını, vücuduna dokunduğunu belirterek, “Devam edince, ‘yeter hocam yeter’ dedim. Beni babama ve öğrencilere kötülemiş. İçine kapanık bir öğrenci oldum” şeklinde ifade verdi.
Bağcılar’da bir lisenin müdür yardımcısı olan S.A.’nın, 5 erkek öğrencisine, “Basit cinsel saldırı” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarından 125 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davaya başlandı. Okul müdürü ve rehber öğretmeninin yönlendirmesi ile bu davanın açıldığını öne süren S.A., ilk duruşmada öğrencilerini çocukları kadar sevdiğini belirterek, “Hatta bazen daha fazla seviyorum. Suçlamaların tümünü reddediyorum” dedi.
Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, soruşturma kapsamında 30 Mart 2016 tarihinde tutuklanan müdür yardımcısı 49 yaşındaki S.A. ve avukatı ile mağdur öğrenciler S.O., A.Y., M.O. ile mağdurların aileleri katıldılar.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.