Öfke kontrolünü sağlayabilmek

Öfke kontrolünü sağlayabilmek

Öfkenizi kontrol etmek için öncelikle psikolojinizi yönetmeyi bilmelisiniz. Bir anda sinirlendiğinizde dilinize hakim olamadığınızda geri dönülemez kelimeler sarf ettiğinizde karşınızda kim olursa olsun kalbini kırıyorsanız, insanların size olan bakışı da değişecektir. Bunu engellemek için öncelikle öfkenizi yönetmeyi bilmek zorundasınız.

Çabuk öfkelenen insanın kan şekeri değerlerinde problem var demektir. Açık ve tokluk şeker kontrollerini yaptırarak olası bir şeker hastalığının önlemini almanız gerekir. Çabuk öfkelenme problemi öncelikle şeker sorunlarının bir getirisidir.

Kadın veya erkek fark etmez sinir ve öfke kontrolünde herkesin sabrı gün gelir taşabilir. Önemli olan kırıcı olmadan bunun nedenlerini fizyolojik ve psikolojik olarak araştırmak ve ortaya çıkarmaktır. Öfke kontrol sorunu olduğunu kabul eden insanlar bu problemi çözebilir. Çünkü sadece problemin var olduğunu kabul edenler çözüme gidebilir.

İçinizden sessizce 10 a kadar saymak, sevdiğinzi bir anınızı düşünmek veya bir bardak su içmek öfke anında yapabileceğiniz şeylerden biridir.