O senin hakkında acaba ne düşünüyor?

O senin hakkında acaba ne düşünüyor?

Birbiriniz hakkında ne düşündüğünüzü eğer özgürce ifade etmekten çekindiğiniz bir dönemdesiniz, başlardasanız tahminlerinize güvenmek zorundasınız. Çünkü insanlar birbirlerine kolay kolay açılamazlar. Yanlış anlaşılmaların en fazla yaşandığı dönemin temel sorunu da budur. Birbirinizi beğeniyorsunuzdur ama tanıma evresinde önyargılar da yakanızı bırakmıyordur. Tahminlerinize sadece ön yargılardan uzak ise güvenmelisiniz. Bunun dışında insanlara fırsat vermeli, kendilerini ifade etmelerine imkan tanımalısınız. Fevri olmamalı, insanları tanırken ve kendinizi tanıtırken zamanın önemli bir kıstas olduğunu unutmamalısınız.

Hayatınızın aşkı olmayabilir, fakat sevebilirsiniz!

Size çok değer veren, hitap ettiğiniz ve saygıyı koruyan biri hayatınızın en önemli insanı olabilir. Günümüz ilişkilerinin en büyük problemlerinden biri de sürekli olarak muhteşe aşkı bekliyor olmamız. Fakat her zaman daha iyisini bulabileceğinize olan inancınız sahip olduğunuz sevgiyi küçük görmenize neden oluyor.

Hayatı olduğu gibi kabul ederken insanları da olduğu gibi kabul etmemiz gerektiğini unutmayalım. İfade etmekten, sorular sormaktan kaçmayalım.