Nikah yüzüğünüzü seçtiniz mi?

Nikah yüzüğünüzü seçtiniz mi?

Nikah yüzüğü modelleri

Evliliğe atılan en büyük adımların başında gelen nikah seremonilerinin önemi ülkemizde de hat safhadadır. Yapılan hazırlıklar ve organizasyonlar özenli ve titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkar. Bu nikah seremonilerinin vazgeçilmezleri ise nikah yüzükleridir. Bizler de buradan yola çıkarak bu yazımızda nikah yüzüğü modelleri hakkında bilgilendirmeleri sizler için paylaştık.

Farklı Tasarımlar Farklı İnanışlar

Gün geçtikçe alyans modellerinde de bazı değişikliklere ve yeniliklere rastlamak sıradan hale gelmeye başladı. Önceki dönemlere son derece sade ve gösterişsiz olan bu yüzükler günümüz modasında daha ihtişamlı yapılar ile karşımıza çıkmaya başladı. Çeşitli gelin ve damat adayları için uyarlanan nikah yüzükleri ile her kesime hitap etmek mümkün hale geldi.

Altın ve Gümüş Kombinasyonu

Altın bir eşya veya aksesuar kullanmanın erkekler açısından haram olduğunun düşünüldüğü bir topluluk büyük bir kesim bulunmaktadır. Bu nedenle alyans tasarımcıları modellerinde bayanlar için olan yüzüğü altın erkekler için olan yüzüğü ise gümüş ve benzeri malzemeleri kullanarak yapmayı tercih etmektedirler.

Marjinal Tasarımlar Ön Planda

Farklı olmayı ve dikkat çekmeyi sevenlerin kullandığı pırlanta işlemeleri ile süslenmiş olan evlilik yüzükleri, yaşamakta olduğumuz yıl içerisinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca çeşitli sembollerin iki yüzüğe bölünmüş olduğu modeller de büyük ilgi görmektedir. İki yüzüğü yan yana koyunca ortaya çıkan anlamlı motife sahip yüzüler önümüzdeki dönemlerde de karşımıza çıkacak gibi duruyor.