Mutsuz evliliklerin gerçek nedenleri

Mutsuz evliliklerin gerçek nedenleri

Evlilikler hata olduğunda kısa sürede mutsuzluğu da beraberinde getirir. Mutsuz evlilik ömür törpüsüdür. Çünkü bir türlü uyumu yakalayamazsınız. Birlikteliğinizin bir anlamı yok gibi hissediyorsunuz. Tüm bunlar hayatınızda ne istediğinizi tekrar düşünmenize neden olacak kadar güçlü sorunlara dönüşüyor. İşte bu noktada neden evlendim ben diyenler olabiliyor. Ya da vazgeçmek için çok geç olduğunu düşünenler olabiliyor.

Mutsuzluğunuzun nedeni sizsiniz, önce bir başkasını değil kendinizi suçlamayı bilin. Çünkü evlilik iki kişiliktir, mutsuz ederseniz mutsuz olursunuz. Mutlu ederseniz mutlu olursunuz. Mutlu olmanın ilk şartı mutlu etmeyi istemektir. Karşınızdaki insanı mutlu etmek istemiyorsanız mutlu olmayı da isteyemezsiniz.

Egoist, bencil insanların mutlu edememe gibi bir sorunları vardır. Bu sorunları aşmak öncelikle sorunlardan kurtulmak istemek ve sorunlar kabul etmeyi gerektirir. Sorunlardan kurtulman değişmeyi gerektirir. Değişmek istemeyen egoist insanların mutluluğu nasıl başarabileceğini düşünüyorsunuz? Mutluluk altın tepside sunulmaz, emek verilerek elde edilir.